חברת האחסון המובילה לאתרי WordPress, תומכת ביעל קדשאי בדרכה לראלי דאקר.

שאלות ותשובות

תחרות ראלי רייד היא תחרות ניווט בשטח פתוח ואתגרי. המירוץ הוא נגד השעון. כל רוכב מוזנק בנפרד בדרך כלל ועליו לעמוד במסגרת זמנים נוקשה כדי להישאר בתחרות.

תחרויות הראלי הקשוחות ביותר מתקיימות בדרך כלל בארצות מדבריות, באפריקה, אסיה וגם ברוסיה וסין. מסלולי תחרויות אלה מכסים מאות קילומטרים והתחרות נמשכת על-פני מספר ימים.

המסלולים אינם מסומנים. אנחנו מצוידים בציוד ניווט שכולל גם "ספר דרך" ושמתאר את קטעי הרכיבה עם סימני דרך ואזהרות.

אנחנו נדרשים להיות מחוברים ומרוכזים לניווט תוך כדי רכיבה, דבר שמעמיס על כושר הריכוז באופן קיצוני ודורש מאיתנו גם מיומנות רכיבה גבוהה וגם כושר גופני גבוה מאוד.

הקושי האמיתי הוא ההישרדות ושמירת האנרגיה בכל שלבי התחרות. בנוסף צריך להפעיל הרבה שיקול דעת כדי לא להיסחף למהירות ומאמצים על הקצה. זוהי ריצה למרחקים ארוכים אבל בספרינט רוב דרך.

 

היום אני רוכבת על GASGAS EC 350F. המנוע שלו מפיק קרוב ל-50 כוחות סוס עצבניים וכשהוא מזווד לראלי הוא שוקל יותר מ-150 ק"ג. מול הפרצוף שלי, במקום שבו בדרך כלל נמצא לוח השעונים, יש לי הר של מכשירים. ספר הדרך בעזרתו אני מנווטת את המסלול ושלט שמורכב על הכידון.

בנוסף לספר דרך, מותקנים גם שני סוגים של מדי דרך – אחד קורא את סיבובי הגלגל והשני מקבל נתונים מלווינים. אי אפשר להסתמך רק על הלווינים כי הם מודדים מרחקים מהחלל, כשאני צוללת לתוך ואדיי עמוק או מטפסת הר מאוד תלול, הלוויין מודד קו אווירי בזמן שעל הקרקע רכבתי מרחק רב.

 

אני רוכבת מגיל 4 שזה אומר 25 שנים של רכיבה על אופנועים. תוך כדי שגדלתי, גם האופנועים גדלו איתי. התחלתי עם מיניבייק 50 סמ"ק ננסי, המשכתי עם דגמי 65 ו-85 סמ"ק עם מנועי שתי פעימות וגודל בינוני, עד שבגיל 16 כבר טיפסתי על אופנוע אנדורו 125 סמ"ק דו-פעימתי בגודל מלא. בשנים האחרונות אני רוכבת על אופנוע 4 פעימות שמתאים לי לתחרויות הראלי-רייד.

מיום שנולדתי התחנכתי להצטיין ולהגיע הכי גבוה שאפשר בכל תחום שמעניין אותי. פסגת החלומות של כל רוכב ראלי הוא ראלי דקאר המפורסם. הדקאר, שנולד עם השם פריז-דקאר, הוא מירוץ השטח הקשה והארוך בעולם. הארוע התחרותי מתקיים על-פני שבועיים עם יום מנוחה אחד באמצע, ומתפרש על 8,000 קילומטרים במדבריות ערב הסעודית.

לשם אני שואפת!

כדי להתכונן לאתגר הגדול אצא למירוצי מדבר בינלאומיים במסגרת אליפות העולם בראלי, זה שלב הכרחי בדרך לקבלת הדירוג הדרוש ולהגשמת החלום.

השאיפה שלי היא להיות האישה הישראלית הראשונה שמסיימת את הדקאר ומייצגת את ישראל בכבוד.